Wiloman WEB
Online: 1
Today: 11
All time: 46627


Today is: Monday, 28. November 2022
-| Name-day have René. |-
Name-day tomorrow have Zina.
Good News and Articles:


Střelba z praku - problémy při zasažení si praku


(Autor: WilomanCZ, Date/Time: 7.02.2022 / 19:33:19) (Zobrazeno: 292x) (Edited: 25.10.2022 / 12:06:49)


Konečně se mi podařilo, už s jistotou vyřešit, proč když mám "pravé" OTT (vidlička 40-45mm), tak se mi jednou za čas podařilo trefit horní packu praku.
Viz foto:
obrazek

A mám z toho radost, protože jsem si s tím lámal hlavu už nějaký čas, nechtěl jsem si ničit prak a nebo riskovat, že se střelím do ruky.

Jsou dvě možnosti na které jsem přišel a dokážu je na 90% většinou úmyslně vyvolat z důvodu demonstrace tohoto problémů.
Tyto dva dané problémy se týkají pouze způsobu míření prakem naklopený o 90st,viz obrázek.

obrazek


-----------

-Jedna z možností je, že při výstřelu nevědomě uhnete rukou, přímo ve chvíli vypuštění lůžka praku a co se v tu chvíli stanete, to si každý dokáže představit, ale nejen že si do dráhy střeliva můžete dát prak, ale taky si tam můžete strčit přímo nějakou část vaší ruky. (Toto se mi ale né pilně úplně vždy povede demonstrovat úmyslně.)
⬆️
Řešení je relativně jednoduché, prostě se na to soustředit a danou věc se snažit nedělat. (Fakt nic více se k tomu asi poradit nedá.)
⬆️
Dalsi věc co vám pomůže tomuto problému se co nejvíce vyvarovat, je držet prak způsobem jaký je vyobrazen na obrázku.
obrazek

-----------

-Druhá možnost je stisknutí/naklopení lůžka směrem jakoby špičkou horního prstu dolů a konec lůžka také dolů, toto je 100% recept na trefení OTT praku do horní části. Úplně stejně to funguje i naklopení přesně obráceně, ale tam to musí být už hodně extrémní vychýlení a pak se trefí spodní část praku.
⬆️
Tady to řeším tak, že se snažím mít zadní část kapsy naklopenou spíše mírně nahoru, vůči rovině míření a vůči tomu so se mi zdá v ruce rovně a nyní prostřelím i kuličku 22mm prakem co má vydličku širokou 40mm. (Je to tvrdší pěnová kulička, která mi sloužila čistě na testování této teorie, na přesnou střelbu to vůbec neni.) Předtím to vždy trefilo prak.
obrazek
⬆️
Další věc co mi taky pomohla, bylo střílet tak, že palec mám směrem dolů a ukazováček nahoře, ale časem jsem přišel na to že může vzniknout úplně stejný problém, jen je to trochu těžší udělat špatně.
Edit (09.02.2022):
Po jednodenním trénování střílení palcem dole ukazováček nahoře se ukázalo že toto je asi nejvíce bezpečný a dokonce i přesný způsob jak vypouštět kuličku.
Nyní se mi konečně podařilo vystřelit kuličku 22m skrze mini prak co má šířku vydličky 32mm a zároveň i trefit cíl.
obrazek
Původní text: (Ale tu jsem měl neustále problém s výškou, jendou moc nahoru podruhé třeba nízkou atd, takže nakonec jsem se vrátil l způsobu držení lůžka mezi bříšky palce a ukazováčku, tak že palec je dole.)
⬆️
Další věc co pomůže, je nikdy nedržet kapsu/lůžko praku za střelivem, ale v nejvyšším místě střeliva.

-----------

-Třetí možnost je, že každá guma je jinak dlouhá a nebo máte extrémně výklopný prak mimo roviny.

-----------

-Čtvrtá možnost je, že střelivo je větší než kapsa/lůžko, nebo střelivo dáváte příliš mimo střed kapsy/lůžka.


-----------

⬇️
Pro ty co umí anglicky, tak tento problém řešili třeba i v instruktážním videu na YouTube od Simple Shot a daný problém s vypuštěním lůžka nazývají "Speed bump".https://youtu.be/-JZ3SdZnn9I (55x)
Shrnutí:

 • Ideální úchop praku pro začátečníky je opřít palec o spodní část praku u vidličky a ukazováček zapřít o horní část vidličky.


 • obrazek

 • Držet prak stabilně i po vypuštění gumy se střelivem. (S tím pomůže bod č.1)

 • Snažit se držet lůžko vždy přímo za střelivo, ne až za ním a střelivo tím jakoby sevřít.

 • Hlídat si to aby jste kapsu/lůžko praku nijak nenaklápěli ani nalámali z osy střely.

 • Pokud to je možné, zkuste střílet tak, že při střelbě máte palec dole a ukazováček nahoře.

 • obrazek


Na závěr:
Při dodržení všech těchto zásad, minimalizujete šanci, že se střelíte do praku nebo do ruky, ale i tak se to občas může stát, například vlivem únavy, že už dloho trénujete a uděláte chybu při vypuštění lůžka z ruky.

Proto doporučuji všem začátečníkům i pokročilým vždy používat ochranné brýle a ideálně i koženou rukavici na ruce kde držíte prak. (Pro minimalizování rizika většího zranění.)


Tags: upraveno, prak, střelba z praku, míření, slingshot,


Rate this article:


  Rating: 5 z 5 / Count of Voters: 3x /


  Related articles:
  Střelba z praku - Jaký vliv má postoj na přesnost?, Zkreslení míření při střelbě s OTT prakem , Střelba z praku - Jak se míří s OTT prakem, Výsledky soutěže pytlácká stezka s prakem,  Comments:

  Nebyly nalezeny žádné komentáře.


  Advertising: